Japon Şirketi, Çalışanları 2 Boyutlu Karakterlerle Evlenirse Onlara Ekstra Para Ödeyecek

Teknik Araştırma Merkezi Gatebox Lab, 2 boyutlu karakterlere karşı hayat arkadaşlığı hissi barındıran kişileri üye olarak kiralamayı düşünüyor. Hatta şirket bunlardan biriyle evlenmiş olanlara aylık bir ödeme yapacağını açıkladı.

Nico Nico News’e göre, Gatebox Lab 5.000 yen ($45) karşılığında çalışanlarının sevdikleri karakter ile evlilik/eş hayatlarını yaşamaları için ödemelerle destekleyecek.
Şirket kendi siteleri üzerinde kayıt formlarına sahip ve Japon hükümeti bu evlilikleri resmi olarak kabul etmeyecek ancak Gatebox Lab resmi olarak tanımlayacak evlilikleri!

Gatebox Lab’in, nasıl tanıştıklarını hikayelemelerini, oluşturdukları hatıraları anımsatmalarını ve nerede ve ne zaman evlenme teklifinin gerçekleştiğini söylemelerini isteyen evlilik formuda yaratıldı ve yayınlandı. Sadece karşı cinsiyet değil, aynı cinsiyet evliliği de kabul edeceklerini açıkladılar.

Aynı zamanda çalışanlar hayat eşlerinin doğum günlerini izinli geçirebilecekleri duyruldu.

Nico Nico News şunları da ekliyor: Gatebox Lab aynı zamanda 3 boyutlu karakterlerle, insan olmayan karakterler elfler-canavarlar gibi ve bilim kurgu tipindeki karakterler ile evliliği de tanıyacak.

Bu program için, şirket 3 boyutlu dünya içinde yaşayan normal insanların evliliklerini tanımayacak. Aynı zamanda, çalışanların birden fazla karı ve koca adayları
sunmalarına izin verilmedi.

Bu, potansiyel kiraları canlandırmak, ve yeni çalışanlara her yıl için boş günler dahil biraz daha fazla ödeme yaparak halkın dikkatini uyandırmak için şirketin kurgusal olarak yaptığı bir yöntem gibi gözüküyor.

Kaynak:Kotaku